К лиматолечението да залегне като форма на здравен и медицински туризъм в района на Странджа и Южното Черноморие.


Това предлагат от инициативен комитет „Възраждане на климатолечението в Странджа“ на онлайн среща със служебния министър на туризма Стела Балтова. Според инициаторите България има малко известни, но изключителни природни ресурси, които могат да бъдат използвани за профилактика, лечение и възстановяване на различни заболявания, особено в условията на кризата с коронавируса. Това може да се превърне в изцяло нов туристически продукт, който да допълва както туризма, така и здравеопазването, не само у нас, но и сред чуждестранните ни гости, особено в светлината на многото преболедували и засегнати от вируса на COVID-19.
Участниците в срещата се обърнаха към министъра с предложение - климатолечението да намери място в законовата рамка, свързана с туристическия сектор. В отговор министър Балтова покани излъчен от инициативния комитет представител да се включи към работната група за здравен туризъм в министерството, за да бъдат подготвени предложения за законови промени.