„Категорично няма да управляваме с ГЕРБ и Румен Радев!“ – с тези думи Асен Василев взриви политическата сцена и сложи ясна червена линия преди предстоящите избори. Лидерът на „Продължаваме промяната“ увери, че коалицията с „Демократична България“ е желязно единна и няма разцепление, въпреки слуховете и вътрешните трусове.
„Ако Радев иска – да ни подкрепи, но не и да управлява с нас!“ – отсече Василев.
ИЗНЕНАДА: ПП-ДБ на изборите без Кирил Петков?!
По думите му ПП–ДБ гледат напред – към силна България в силна Европа, с единна европейска армия и реална способност за самозащита. След Шенген и еврозоната идва ред на „големите решения“, заяви той.
КРАЙ НА СЛУХОВЕТЕ
Асен Василев разби митовете за раздор в партията:
- Кирил Петков – сам се оттеглил от активната политика и си държал на думата
- Лена Бориславова – по собствено желание извън листите
- Лорер и Божанков – окончателно извадени заради подкрепа за кабинета „Желязков“
„Никой не е избутван. Решенията са ясни и взети отдавна“, подчерта Василев.
Асен Василев: Върви силен натиск по овладяване - кметове и общинари на ПП да си сменят боята
Междувременно ПП води разговори с млади хора от протестите, които да влязат директно в листите – ход, който подсказва опит за рестарт и връщане към корените на движението.
По темата за забавените консултации при президента Василев отрече сценарий за умишлено отлагане на изборите, но напрежението между „Дондуков“ 1 и „Дондуков“ 2 остава осезаемо.



















