0

У величение на часовете по природни науки, математика и по български език и литература в гимназиален етап. Това предвиждат готвените промени в учебните планове, които бяха обсъдени на среща между министъра на образованието Красимир Вълчев с директори на училища в Смолян, съобщи БНТ.

"Голямото ни отстъпление в системата в последните десетилетия е точно в математиката и природните науки. Имаме отстъпление и в часовете, и в учебния план, имаме най-лоши резултати по математика и природни науки. Резултатите ни по български език и литература не са толкова лоши, ако ги погледете като цяло. Списък от мерки и политики сме предприели", коментира Вълчев.

Учениците ще могат да тестват познанията си за правилата за движение по пътищата чрез специално интерактивно приложение за пътна безопасност. То ще бъде представено в 18 СУ „Уилям Гладстон“ от заместник-министъра на образованието и науката Таня Михайлова и председателя на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ Малина Крумова. 

Ученици ще демонстрират знанията си за пътната безопасност в състезание, като използват новата интерактивна платформа. Тя е създадена по Националната програма на МОН, предаде БГНЕС. Безопасност на движението по пътищата“. Материалите и казусите са разработени съвместно с Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“.