К ървав ад се разигра на автомагистрала „Хемус“ само в рамките на часове! Един мъж загина, а движението бе тотално парализирано след две тежки катастрофи, предаде репортер на „Марица“.
Първият инцидент стана след полунощ – в 3:47 ч. – при 384-ия километър на магистралата в посока Варна, между Провадия и село Неофит Рилски. 50-годишен неправоспособен шофьор загубил контрол, врязал се в мантинелата и издъхнал на място. Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват шокиращи гледки – части от коли разпилени в продължение на десетки метри.
Сблъскали са се „Опел Астра“ и джип „Мерцедес“, а оцелелият водач е откаран с линейка. Засега състоянието му не се съобщава.
Втората катастрофа е станала в ранните часове на деня, след село Габърница, отново по посока Варна. Пътният ад е довел до пълно затваряне на участъка и пренасочване на трафика от полицейски екипи. На място има линейки и патрулки, а причините за сблъсъка се изясняват.
Към момента няма потвърдена информация за пострадали при втората катастрофа, но очевидци описват „страшен удар“ и щети по автомобилите.
Магистрала „Хемус“ отново се превърна в сцена на ужас – с две катастрофи, един загинал и множество въпросителни. Пътна полиция призовава шофьорите към повишено внимание и стриктно спазване на ограниченията.