О перният певец Богомил Спиров почина след катастрофа. Инцидентът е станал вчера следобед около 16 ч, съобщиха от МВР.
57-годишният мъж е управляват мотора си по бул. "Константин Величков", когато на кръстовището с ул. "Пиротска" е блъснат от камион.
Страшни мелета в София блокираха ключови пътища! (СНИМКИ)
Мъжът веднага е откаран в спешната болница "Пирогов", където е настанен в интензивното отделение, но по-късно е починал.
Тестът за алкохол и наркотици на шофьора на камиона е отрицателен.
Богомил Спиров
Богомил Спиров е роден на 5 юни 1968 година в София. Завършил е техникума по полиграфия и фотография „Юлиус Фучик“, а след това и Националната музикална академия „Панчо Владигеров” в София, специалност „Оперно пеене” при Никола Василев – баритон от Софийската опера.
От 1993 Богомил Спиров е в редиците на Музикалния театър, където изпълнява централи роли в десетки оперети и мюзикъли, сред които „Пиратите от Пензанс” от Гилбърт и Съливан, „Българи от старо време” от Асен Карастоянов, „Царицата на Чардаша” от Имре Калман, „Орфей в ада” от Жак Офенбах, „Исус Христос суперзвезда” от Андрю Лойд Уебър и много друг.
Източник: БТА