Г олям удар за митническите служители на пункт „Капитан Андреево”.
Откриха три пакета с кокаин на стойност 293 583,80 евро. Наркотикът е намерен при проверка на товарен автомобил, излизащ от страната.
Случаят датира от 27 февруари, когато около обяд на пункта пристигнал влекач с полуремарке с турска регистрация. Водачът, който е турски гражданин, представил документи за превозваната стока - хладилници и перални, пътуващи от Кралство Дания през България за Турция.
Превозното средство било селектирано за щателна митническа проверка по метода „анализ на риска”, включително и с рентгенова апаратура. При прегледа били маркирани зони с подозрителна плътност. В хода на контролните действия било включено и митническо куче.
На няколко места в шофьорската кабина инспекторите открили три пресовани пакета, съдържащи бяло прахообразно вещество. Направен бил полеви наркотест, който реагирал на кокаин. Общото количество на открития наркотик е 3,190 кг, а стойността му възлиза на близо 300 000 евро.
Кокаинът, камионът и водачът с инициали М.Й. (30 г.) са задържани.
В хода на разследването е установен и втори участник в схемата - 58-годишният турски гражданин с инициали К.А. Изяснено е, че той предал кокаина на водача на камиона на паркинг за товарни автомобили. Пратката трябвало да бъде транспортирана до Турция.
Източник: NOVA



















