Н ачалникът на ДНСК издаде заповед за спиране на изпълнението на ремонта и всички строително-монтажни работи на улица „Опълченска“ в София. Определен е 60-дневен срок за отстраняването на констатираните нарушения.
„След съставяне на констативния акт, който ще бъде предявен на Столична община, тя ще има 7 дни за възражения, след което те ще се разгледат и ще се пристъпи към издаване на заповед”, обясни началникът на ДНСК инж. Лиляна Петрова.
По-късно от Столичната община изпратиха позиция до медиите, в която информират, че институцията не е получила документи за преустановяването на ремонта нито от ДНСК, нито от МРРБ.
Софийският кмет Васил Терзиев заяви, че ремонтът ще продължи, защото препоръчаните корекции могат да се извършват паралелно с останалите строителни дейности, без да се налага цялостно замразяване на проекта, предаде БГНЕС.