С кандалният режисьор и музикант Марк Кристофър Лий хвърли ръкавицата на Ватикана и следващия папа, настоявайки за публикуване на взривоопасни документи, за които той твърди, че биха могли да пренапишат християнската история.

Лий твърди, че тези секретни документи, скрити в трезорите на Ватикана, доказват, че Исус Христос е оцелял след разпъването си, оженил се е за Мария Магдалена и след това е отгледал семейство с нея в Южна Франция.

Лий, който наскоро привлече вниманието на обществеността, като предизвика Ватикана да разкрие предполагаемите си познания за НЛО, сега настоява, че в архивите се съдържат разтърсващи истини, които биха могли да сринат християнството, каквото го познаваме. Той свързва тези потенциално революционни тайни със загадъчната смърт на банкера Роберто Калви, намерен мъртъв под моста Блекфрайърс в Лондон през 1982 г., предава Daily Star.

Въпреки че смъртта на Калви обикновено се свързва с финансов скандал и връзки с мафията, Лий предполага по-зловещ заговор. „Тогава се твърдеше, че Калви е щял да разкрие експлозивна информация относно истинската история на Христос“, твърди режисьорът.

Смята се, че банкерът е имал достъп до документи, скрити дълбоко във Ватикана, които биха доказали, че Исус не е умрял на кръста, а е избягал и е живял с Мария Магдалена и децата им.

Най-новото кинематографично начинание на Лий, „Последният ловец на Граал“, предизвиква доста шум с противоречивите си теми. Актьорът Джон Алтман играе герой, наподобяващ Роберто Калви, който се гмурка дълбоко в древни конспиративни теории, обвързващи масоните, Приората на Сион и истинската същност на Светия Граал. Според лентата бокалът е символ на свещено потекло, водещо началото си от Исус и Мария Магдалена.