0

Б рутално нападение над малолетно дете шокира жителите на Бургас вечерта на 13 април. Инцидентът е от около 20:30 ч. в елитния жк "Лазу", на ул. „Копривщица“, в самия център на града.

Трима мъже - един на видима възраст около 55 години и двама по-млади на около 30 години, въоръжени с ножове и чук, са връхлетели 12-годишното момче с необяснима жестокост. Нападателите са семейство - баща с двамата му синове, предаде Флагман.бг.

Пред очите на десетки свидетели те хванали детето - двама го държали, докато третият му е нанасял многократни удари по цялото тяло. Кървавата сцена се е разиграла пред приятелите му, които са силно стресирани. Нямало причина за зверството, защото просто са вървели по улицата.

След телефонно обаждане бащата на пребитото момче пристига веднага на мястото, където заварва сина си в безпомощно състояние, лежащо на асфалта, на самата улица. Има и други очевидци на ужасяващата саморазправа. Те веднага са подали сигнал до полицията и са повикали Спешна помощ.

Момчето - с множеството наранявания от чука, от ритници и юмруци, със счупен нос, е било транспортирано със служебен автомобил на МВР до Спешното отделение на УМБАЛ – Бургас. Полицията е действала адекватно. Двама от нападателите са задържани, но третият се е укрил. Той е и основният бияч, ударил е с глава безпомощното дете и така го е повалил на земята. Той побягнал веднага щом чул патрулната кола. Издирва се в целия град и към момента. 

Флагман.бг

Мъжете са добре познати на органите на реда, заради агресивно и провокативно поведение на обществени места. Във вечерта на нападението тримата са се разхождали из града въоръжени, а момчето се е оказало случайна жертва, "изпречила" се на пътя им.

Свидетели на нападението са поне 10 души, сред които и възрастни, и деца. Случаят предизвиква сериозно обществено напрежение в комплекса.

Бащата на пострадалото момче предоставил видео, на което ясно се разпознават нападателите. Призовава институциите да действат незабавно. „Ако съдебната система позволи тези обществено опасни хора да се измъкнат и този път, то поне хората да ги видят и да знаят от кого да пазят семействата си. Тук станахме като в дивия запад. Ако това порочно усещане за безнаказаност продължи, ще се активира общественият съд. Граждански арести да започнем да извършваме?!“, коментира той с горчивина.

Лично бащата на детето е заснел кадрите с чука в ръцете на единия нападател. "Чукът, който виждате е бил първо в ръцете на най-възрастния и когато приближава полицията, той го прехвърля на по-младия", коментира разстроеният родител и призовава всеки, който дръзне да приюти укриващият се от органите на реда по-млад бияч - да размисли и да го предаде на Пето РУ, където работят усилено по издирването.

Предстои да бъде извършена операция на носа на детето, който изглежда деформиран от ударите дори и от снимките.

След нападението двама от извършителите са откарани в ареста на Пето РУ