Н евиждан кървав екшън е станал преди броени минути в центъра на Враца, информира BulNews.

Случайна среща се превърнала в опит за убийство на Никола Георгиев, известен в цялата страна като Ники Циганчето.

49-годишният врачанин бил седнал на предната седалка в лек автомобил „Мерцедес“ с врачанска регистрация, собственост на Първан Славчев-Бункера. В колата с тях бил и синът на Ники Циганчето- Иван.

Тримата видели Ангел Желязков-Шекера на бул. „2-ри юни“ в района на Кооперативния пазар и започнали да си разменят реплики с него.

Шекера веднага побягнал и отишъл в близък магазин за месо, където хвърлил 100 лв. на собственика и взел голям сатър за транжиране на пържоли. След това се върнал при колата с тримата мъже е започнал да сече наред.

Първо ударил капака на колата, след това счупил стъклото на предната лява врата, задното стъкло и после атакувал седящия на предната седалка до шофьора Ники Циганчето.

Нанесъл му 2-3 удара със сатъра в глава и той паднал на земята. Побеснелият Шекера продължил да нанася удари, като с единия от тях почти е отрязал лявата ръка на Ники Циганчето.

Screenshot/Bulnews

В района има камери и за разследващите няма да представлява проблем да установи хронологията на конфликта. Изуменият собственик на сатъра от месарския магазин също е готов да свидетелства.

Синът на Ники Циганчето и Бункера една успели да го качат в колата и директно го закарали в Спешното. В момента медиците се опитват да установят всички щети по пострадалия и водят битка за живота му.

Пред болницата вече са се събрали много приятели на тримата мъже, които настояват полицията да реагира адекватно и веднъж завинаги да сложи край на безчинствата на Ангел Шекера. На мястото вече има и патрул на полицията.

Оказва се, че това не е първата среща на тримата мъже с него. Преди около 4 години той е нападнал Първан Славчев-Бункера. 35-годишният мъж още пази снимки, на които личи в какво състояние е бил след побоя.

Screenshot/Bulnews

Само преди около 4.5 месеца пък Шекера е пребил с бокс синът на Ники Циганчето - Иван. Тогава 30-годишният мъж е бил изпаднал в безсъзнание и едвам се възстановил.

За агресивния 30-годишен Ангел Желязков се знае, че в момента преминава курсове да започне работа в МВР в отряда на баретите.

Полицията във Враца вече издирва Шекера, така че всеки, който го види, може да подаде сигнал на тел.112, допълва медията.