М ъж с психически отклонения от Лом пребива системно и държи съпругата си под ключ, съобщиха от полицията. В сряда 37-годишната жена успяла да подаде сигнал срещу половинката си.

Тя разказала, че над една година е била подложена на постоянен физически и психически тормоз от 46-годишния ѝ съпруг.

Жената допълнила, че агресорът често я заключвал в дома им и не ѝ позволявал да излиза. Служителите на реда веднага започнали работа по процедурата по Закона за защита от домашното насилие.

Агресивният мъж е намерен и разпитан. След експертиза на състоянието му той е настанен за лечение в психиатричното отделение на болницата е Лом. По случая е образувано досъдебно производство.