К амък полетя по колата на Невяна Владинова и строши предното стъкло, а вечерта на бившата националка завърши в районното.
Вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика станала мишена на две момчета, които замеряли автомобилите с парчета бетон от района на столичния мол „Парадайз“.
Екшънът се разиграл около 22:30 часа в събота на бул. „Черни връх“. Според Владинова хлапетата били на видима възраст между 13 и 15 години. Булевардът бил пълен с хора, а наблизо имало и излизащи от метрото пешеходци.
„Дано сме единственото им попадение“, написа гимнастичката в социалните мрежи и показа бетона и потрошеното стъкло. По думите й било чист късмет, че парчето е ударило прозореца, а не човек.
Владинова и хората около нея прекарали часове в 4-то районно, където тя дала показания. Причината – надеждата, че извършителите ще бъдат установени и ще има последствия.
„И аз съм била дете, и аз съм правила бели, но да хвърляш камъни по централен булевард в София в събота вечер е недопустимо безразсъдство. Няма оправдание“, категорична е тя.
Случаят отново връща въпроса за опасните „игри“ с камъни. В края на 2023 г. две момчета на 13 и 14 години бяха задържани за замеряне на пълен автобус в Бургас. По-късно три деца на 11 и 12 години нападнаха и замеряха с камъни 46-годишен мъж в Меричлери.
Захари Белчев


















