Н а 10 март 2025 г. във Варна, на кръстовището на бул. „Цар Освободител“ и ул. „Отец Паисий“ до Campus 90, млада майка е била блъсната от автомобил, докато е пресичала на зелен светофар по пешеходната пътека. Шофьорът, който е блъснал жената, не е спрял е и избягал от мястото на инцидента. Жената е със спукан таз и ѝ предстои дълго възстановяване.
За инцидента стана ясно на 16 март 2025 г., когато Вини Винев публикува във Facebook призив за помощ в намирането на свидетели. В поста си той отбеляза, че въпреки наличието на камера в близост до кръстовището, от полицията съобщават, че при увеличение на кадрите регистрационният номер на автомобила се размазва.
Винев апелира към гражданите, които биха могли да предоставят информация или записи от видеорегистратори, да се свържат с него или с органите на реда, за да се установи самоличността на шофьора и да се потърси справедливост за пострадалата.
„Целта на този пост е да се открият повече свидетели, много хора вече карат с видеорегистратори и е възможно някой да е снимал конкретната кола“, уточнява в социалните мрежи Винев.
Инциденти с блъснати пешеходци във Варна не са изолирани случаи. На 13 януари 2025 г. възрастна жена беше блъсната на кръстовището между булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Борис I“ около сградата на Икономическия университет. Жената беше откарана в болница със счупен крак.
Подобни инциденти подчертават необходимостта от повишено внимание както от страна на шофьорите, така и на пешеходците, особено на натоварените градски кръстовища.