Г ерманският шампион „Байерн“ победи „Манчестър Юнайтед“ с 1:0 в приятелска среща на изпълнения до краен предел „Алианц Арена“.

Германският шампион „Байерн“ победи „Манчестър Юнайтед“ с 1:0 в приятелска среща на изпълнения до краен предел „Алианц Арена“.

Това бе първи мач за новия треньор на баварците Нико Ковач пред феновете в Мюнхен. За „червените дяволи” пък срещата бе последна контрола преди старта на сезона в английската Висша лига. Те срещат „Лестър“ в първия кръг идния петък.

Домакините започнаха с почти всичките си титуляри, като в предни позиции действаха Роберт Левандовски на върха на атаката и зад него Ариен Робен, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Франк Рибери започна в средата на терена до Хави Мартинес и Тиаго Алкантара. В отбрана Ковач бе поставил Джошуа Кимих, Никлас Зюле, Матс Хумелс и Давид Алаба пред вратаря Мануел Нойер.

Гостите пристигнаха без звездите Пол Погба и Ромелу Лукаку, а Неманя Матич бе на пейката. Капитан за тях бе чилиецът Алексис Санчес, а защитникът Виктор Линдельоф и нападателят Маркъс Рашфорд се завърнаха след дългата си почивка след световното първенство в Русия. Андреас Перейра, Андер Ерера и новото попълнение Фред действаха в халфовата линия.

Като цяло двата тима не се хвърлиха с всички сили, а единственото попадение падна в 59-ата минута, когато Хави Мартинес се разписа с удар с глава. До края „Байерн“ можеше да направи победата си още по-убедителна, но в 82-рата минута новото попълнение Леон Горецка прати топката на милиметри край гредата.

В друга суперконтрола световният шампион с Франция Тома Лемар дебютира с екипа на победителя от Лига Европа “Атлетико” (Мадрид), който завърши 1:1 при визитата си на “Щутгарт”. Мачът се игра на „Мерцедес Бенц Арена“ и бе по случай 125-годишнината на немския клуб. Лемар се отчете с удар в гредата. Голът за „Атлетико“ бе дело на Хоакин Муньов, а за „Щутгарт“ се разписа Дидави от дузпа.