Ц СКА успя да се спаси от загуба в първата си контрола за 2019 година. Само два дни след пристигането си в испанския курорт „Марбея“ „червените“ играха срещу осмия във Втора Бундеслига „Бохум“ и завършиха 1:1.

ЦСКА успя да се спаси от загуба в първата си контрола за 2019 година. Само два дни след пристигането си в испанския курорт „Марбея“ „червените“ играха срещу осмия във Втора Бундеслига „Бохум“ и завършиха 1:1.

Треньорът на „армейците“ Нестор Ел Маестро даде почивка на четирима играчи - Рубен Пинто, Едвин Джеси, Ангел Лясков и Йоан Бауренски, които тренират на облекчен режим и спецът реши да не рискува здравето им. И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, като „Бохум“ поведе в резултата след попадение от фаул на Себастиан Майер. Само 10 минути по-късно обаче Кристиан Малинов се разписа след хубав изстрел за крайното 1:1. ЦСКА беше подкрепян и от петдесетина фенове, а проверката се игра при отлично време. Следващата контрола на „червените“ ще е на 20 януари срещу „Академия Пушкаш“, след което има проверки с „Шанхай Шенхуя“ и „Виктория“ (Пилзен).

В друга контрола, само че на българска земя, „Берое“ размаза с 4:1 „Ботев“ (Гълъбово), като бе без големите си звезди Иван Бандаловски, Мартин Камбуров, Ерол Алкан и Мартин Райнов. Голямата новина от лагера на заралии обаче е, че с тима за лагера в Турция ще замине и Димитър Бербатов. Бившият капитан на националния отбор ще води подготовка с тима, за да поддържа форма, опитвайки се да си намери отбор. В момента нападателят е свободен агент, след като за последно бе част от индийския “Керала” (Бластърс). Не за първи път Бербатов ще тренира с “Берое”, тъй като е известен факт, че двамата с треньора Александър Томаш са близки приятели.

С контролите стартира и още един отбор от Първа лига - „Черно море“. Варненци завършиха наравно 1:1 срещу “Черноморец” (Балчик), а дебют за тима направиха новите попълнения Родриго и Цветомир Панов. Виктор Генев бе точен за "моряците" в 36-ата минута, а в 59-ата Траян Траянов възстанови равенството.