0

Л евски завърши 1:1 при гостуването си на Пирин в Благоевград, като това бе десети пореден мач без победа за отбора на Станимир Стоилов в първенството. Серията може да стане и по-дълга, тъй като "сините" ще играят срещу шампиона Лудогорец в следващия кръг.

За Левски гол вкара Асен Чандъров от дузпа, а Мартин Смоленски изравни за "орлетата" в края на първото полувреме.

Левски напълни стадиона в Благоевград, но си тръгна само с 1:1 (ГАЛЕРИЯ)
Пирин Левски Пирин Левски Пирин Левски
99

Левски успя да открие резултата още в 13-ата минута от дузпа, изпълнена точно от Асен Чандъров. Наказателният удар бе отсъден игра с ръка на Венцислав Бенгюзов от домакините след сблъсък с Роналдо.

В 15-ати минута Илке Будинов от Пирин проби отдясно и попаде на Мартин Смоленски, който стреля по земя, а вратарят на "сините" Пламен Андреев спаси.

В 26-ата минута Чандъров бе близо до втори гол за гостите, но стреля с глава в аут от удобно положение при центриране на Хосе Кордоба.

След половин час игра Сомеленски се измъкна сам срещу Пламен Андреев, но вратарят предвидливо излезе и успа да играе пръв с топката.

В 39-ата минута Уелтън от Левски се възползва от грешка на зашитата и излезе сам срещу Янко Георгиев, но не успя да преодолее вратаря.

Точно преди края на първото полувреме Будинов за пореден път надигра играещия като ляв защитник Марин Петков и върна топката на Смоленски, който този път бе точен и с удар в десния ъгъл на Андреев изравни - 1:1.

В добавеното време на първата част Рикардиньо имаше шанс отново да изведе "сините" напред след грешка на Александър Дюлгеров, която обаче бе поправена от вратаря Янко Георгиев.
В 61-вата минута Смоленски стреля опасно към вратата на Андреев, но топката мина покрай левия му стълб.

След това Христофор Хубчев от домакините получи жълт картон зад нарушение срещу Ивелин Попов, а за реплики към съдията Драгомир Драганов показа още два картона на Александър Дюлгеров и вратаря Янко Георгиев.

В 76-ата минута Георгиев направи страхотно спасяване за Пирин. Това стана при удар на Роналдо отблизо след центриране на Марин Петков, но вратарят спря топката с една ръка и след това я хвана.

В добавеното време на мача влезлият като резерва Илиян Стефанов от Левски се обърна с топката и стреля в ъгъла с левия крак, но вратарят Янко Георгиев отново направи идеално спасяване с лявата ръка, като успя да извади топката в корнер.
Левски остана на седмо място в класирането, след като бе изпреварен от Арда. Пирин е на 14-о място в подреждането.

СТАТИСТИКА

Пирин - Левски - 1:1 (1:1)

Ст. "Христо Ботев", Благоевград

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов (74 - Славчо Шоколаров), Вечеслав Велев, Христофор Хубчев, Даниил Кондраков (85 - Преслав Йорданов), Илкер Будинов, Красимир Станоев, Мартин Смоленски (79 - Дмитро Семеньов), Чебраилс Макрецкис

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг, Марин Петков, Асен Чандъров, Филип Кръстев, Уелтън (80 - Илиян Стефанов), Ронардо, Ивелин Попов, Рикардиньо

голмайстор: 0:1 Асен Чандъров 13, 1:1 Мартин Смоленски 45

Съдия - Драгомир Драганов

Асистенти - Христо Хаджийски, Светослав Стойчев

Жълти картони - Венцислав Бенгюзов, Христофор Хубчев, Александър Дюлгеров, Янко Георгиев, Андрей Йорданов, Славчо Шоколаров (Пирин), Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Ивелин Попов (Левски)

Първенство на България по футбол, мачове от 20-ия кръг в Първата лига:

Пирин (Благоевград) - Левски - 1:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Асен Чандъров 13-дузпа, 1:1 Мартин Смоленски 45

Ботев Враца - ЦСКА 1948 - 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Чавдар Ивайлов 21
червен картон: Диего Фераресо 44 (Ботев)
пропусната дузпа: Ивайло Чочев 33 (ЦСКА 1948)

по-късно днес:
Лудогорец (Разград) - Славия

от събота:
ЦСКА-София - Ботев Пловдив - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Дюкенс Назон 10, 2:0 Дюкенс Назон 25, 2:1 Николай Минков 45+2, 3:1 Маурисио Гарсес 47
червен картон: Джеймс Ето'о (Ботев) 90+11

Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Алекс Фернандес 13, 1:1 Тонислав Йорданов 72

Локомотив 1929 (София) - Септември - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Юлиян Ненов 33, 1:1 Атанас Кабов 45+3
червени картони: Александър Любенов (Локомотив Сф) - 15, Антонио Вутов (Локомотив Сф) - 35

в понеделник:
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Варна)

от петък:
Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив) - 5:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Умар Сако 26, 2:0 Преслав Боруков 51, 3:0 Радослав Цонев 59-дузпа, 4:0 Ласана Ндиайе 79, 5:0 Ласана Ндиайе 90+3