0

П ирин Благоевград победи с 2:1 Ботев във Враца в мач от 22-ия кръг в efbet Лига. Данило Полонский вкара дебютен гол за "орлетата", а и в кариерата си, за да даде аванс на гостите. Малко преди края на първата част обаче Аймен Суда от състава на Пирин бе изгонен след втори жълт и червен картон.

През второто полувреме изненадващо Юго Комано удвои аванса на гостите, въпреки ранния натиск на врачани. Все пак за тима на Христо Янев Ласана Н'Диайе се разписа и намали изоставането, но чак в 89-ата минута. Силите на домакините не стигнаха за нещо повече и загубиха у дома.

Пирин грабна трите точки и вече има актив от 19 на 14-ото място в шампионата. Ботев Враца остава с шест точки по-малко и позиция зад днешния си съперник.