0

С два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия по футбол.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха инициативата през целия мач и заслужено продължават битката за трофея.

Бернардо Силва откри резултата в 13-ата минута след рикошет в крака на Джамал Лоселс.

Сити удвои преднината си след половин час игра, когато отново португалецът се разписа и отново след рикошет, този път в главата на Свет Ботман.

След почивката "гражданите" продължиха да диктуват събитията на терена, като Докю имаше възможност да вкара трети гол, но вратарят на гостите Дубравка спаси.

По-рано днес Ковънтри отстрани Улвърхямптън, в неделя са другите два четвъртфинала: Манчестър Юнайтед - Ливърпул и Челси - Лестър.

Във Висшата лига Тотнъм допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването на Фулъм в лондонското дерби от 29-ия кръг.
Бразилският нападател на Фулъм Родриго Муниз откри резултата в 42-а минута за радост на препълнения "Крейвън Котидж" в Западен Лондон.

Веднага след почивката сръбският  халф Саша Лукич удвои аванса на Фулъм, а отново Муниз в 61-а минута направи преднината на домакините класическа.