0

Ц СКА-София падна 1:2 като домакин на ст. „Васил Левски“ от Локомотив Пловдив в среща от 27-ия кръг на Първа лига.

„Смърфовете“ поведоха в резултата след почивката чрез Мичи Нтело, резервата Данило Асприля изравни за ЦСКА, а Кристиян Пешов донесе трите точки за гостите с попадение в добавеното време.

Загубата прекъсна серия от четири поредни шампионатни победи на "червените".

ЦСКА-София бе напълно надигран от Локомотив през първата част и играчите в червено заслужиха освиркванията на своите привърженици, а по адрес на треньора Нестор Ел Маестро се чуха дежурните в последните мачове скандирания "оставка".

Още в 5-а минута гостите стигнаха до попадение, което бе отменено след намесата на ВАР.

Ангел Лясков проби от ляво и центрира в наказателното поле, където Бабакар Дион свали топката към Мартин Петков, който с мощен шут не остави шансове на вратаря Бусато.

След преглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено заради засада на Мичи Нтело, който по тълкуването на съдията пречел на видимостта на вратаря при удара на Мартин Петков.

До почивкаката пловдивчани имаха още няколко положения, веднъж и напречната греда спаси вратата на домакините след удар на Мартин Петков.

На почивката Нестор Ел Маестро извърши три промени в състава на ЦСКА в опит да промени облика на своя отбор, като в игра се появиха Мартин Стойчев, Браян Кордоба и Тобиас Хайнц, които замениха съответно Емануел Шакич, Енес Махмутович и Станислав Шопов.

В 60-а минута Локомотив Пловдив поведе, след като Дион намери Нтело, който на празна врата реализира 0:1.

Три минути по-късно Дион бе изведен в наказателното поле от Христо Иванов, но Бусато излезе умело и спаси вратата си от втори  гол.

ЦСКА-София изравни резултата в 73-а минута с попадение на резервата Данило Асприля с глава след центриране на Хайнц.

В 84-а минута Локомотив пропусна да поведе отново, след като Бусато спаси с вещина удар с глава отблизо на Ефе Али.

Гостите от Пловдив стигнаха до победата в добавеното време, когато отлична контра бе завършена с попадение на Кристиян Пешов.

Веднага след Матиас Фаетон пропусна до донесе поне точка за ЦСКА, като от чиста позиция не уцели вратата.

Треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро заяви, че е мотивиран да върши своята работа и няма намерение да подава оставка.

"Няма да коментирам виковете от трибуните, не ми е на нивото. Изиграхме много слаб мач, трудно ми беше да позная моя отбор. През второто полувреме имаше промяна единствено в желанието, но не и в качеството на играта. Не е моментът да бъдем негативни, времето във футбола е много кратко. Трябва да спечелим дербито и с тази победа да се реваншираме за представянето си днес.

Няма време за големи промени преди следващия мач. Направихме груби и нехарактерни грешки в двете фази на играта. Не се чувствам предаден, преди това тези момчета изиграха страхотни мачове. Ще се борим за титлата, докато математически е възможно.

Мотивиран съм да върша своята работа и ще продължа да го правя, докато ми бъде позволено. Аз съм боец, не ми е в характера да се предавам. Извинявам се за слабата игра днес, ще дам всичко да спечелим дербито и да се върнем на победния път", коментира Нестор Ел Маестро.

Първа лига, 27-и кръг, сряда:

ЦСКА-София – Локомотив Пловдив 1:2 (0:0)

Ст. „Васил Левски“, София

ЦСКА: Густаво Бусато, Емануел Шакич (46-Мартин Стойчев, 79-Сейни Санянг), Енес Махмутович (46-Браян Кордоба), Християн Петров, Тибо Вион, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем (67-Данило Асприля), Станислав Шопов (46-Тобиас Хайнц), Матиас Фаетон, Фернандо Каранга
Локомотив Пловдив: Кристиан Томов, Тодор Павлов, Хорхе Сегура, Ефе Али, Ангел Лясков, Христо Иванов (67-Ивайло Иванов), Евандро, Оливер Камдем (67-Кристиян Пешов), Бабакар Дион (80-Мартин Райнов), Мартин Петков (55-Димитър Илиев), Мичи Нтело

голмайстори: 0:1 Мичи Нтело 60, 1:1 Данило Асприля 73, 1:2 Кристиян Пешов 90+3

главен съдия: Волен Чинков
жълти картони:
- ЦСКА: Матиас Фаетон

По-рано днес:

Крумовград - Хебър (Пазарджик) - 3:2 (2:0)
голмайстори: 1:0 Александър Колев 8, 2:0 Димитър Тонев 35, 2:1 Ангел Бастунов 58, 2:2 Лазар Марин 80, 3:2 Матей Шимич 81