0

Б отев Пловдив спечели за четвърти пореден път Битката за Тракия, след като се наложи с 1:0 над Берое като гост  в мач от изтегления 12-и кръг на Първа лига.

Емблематичният за родния ни футбол провинциален сблъсък между регионалните съперници ще се запомни и с факта, че домакините излязоха без нито един българин в почти изцяло латиноамериканската си мултиселекция, докато за също космополитните гости като титуляри започнаха трима наши, но победата бе донесена от един от четиримата африканци в разширения им състав.

Нигериецът Кристиан Нвачукву бе точен в 38-ата минута. 180 секунди преди края на редовното време българското на терена съвсем намаля, след като капитанът на Ботев Ивелин Попов бе изгонен за грубо влизане.

С успеха си „канарчетата” се изравниха с Левски на върха в класирането, но са с по-лоша голова разлика. Берое са 8-и.