1

Ц СКА загуби първата си контрола за годината 0:1 от третия в японската Джей лига Санфрече Хирошима. Единственото попадение реализира Таиши Мацумото две минути преди края. Други три гола в двубоя - един за ЦСКА и два за Санфрече, бяха отменени заради несъществуващи засади.

Двубоят се игра на терена на петзвездния хотелски комплекс "Кая Палазо" в курорта Белек, където е и базата на "армейците".

След равностойно начало играчите на ЦСКА постепенно взеха инициативата. Дюкенс Назон можеше да открие резултата в 14-а минута, но ударът му бе блокиран. Три минути по-късно Тибо Вион стреля, но вратарят на японците спаси.

В 19-а минута отново Назон бе на стрелкова позиция, но стражът на Санфрече отново бе на мястото си и спаси.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Саша Илич направи доста промени, което наруши ритъма на игра през второто полувреме. В игра за "червените" се появиха вратарят Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков и новото попълнение Тобиас Хайнц, за когото това е неофициален дебют с екипа на "червените".

ЦСКА стигна до попадение в 65-а минута след отлично отиграване на Браян Морено, който залъга двама защитници на съперника и подаде на Лазар Туфегджич, който на празна врата прати топката в мрежата. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада и попадението не бе зачетено.

Три минути по-късно същата ситуация се повтори пред вратата на ЦСКА, след като нападателят на Санфрече Рио Танада реализира с прехвърлящ удар, но голът бе отменен заради спорна засада. В 77-ата минута втори гол за Санфрече бе отменен заради засада, след като Халифа реализира сам срещу вратаря.

В 81-а минута японците пропуснаха да стигнат до попадение, след като вратарят Евтимов спаси удар на съперников играч, а при добавката топката не намери целта.

По-активната игра на Санфрече в последните минути даде резултат в 88-а минута, когато Таиши Мацумото бе изведен сам срещу Евтимов и хладнокръвно реализира за 1:0, завърши БТА.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич не остана доволен от представянето на своя отбор през второто полувреме при загубата от Санфрече Хирошима с 0:1 в първата контрола на тима от зимната подготовка.

"Първото полувреме беше по-добро за нашия отбор, през второто изгубихме ритъм и всяко решение, което взехме, изглеждаше погрешно. Но за нас това е първи мач и е нормално да има неточности. Имаше и много съдийски грешки през второто полувреме", каза Илич пред Диема Спорт.

"Резултатите не са важни на този етап от подготовката, имаше и хубави и лоши неща през днешния мач.

Новото попълнение Тобиас  Хайнц е професионалист, бързо успя да свикне с изискванията в нашия отбор и  очакваме от него да помогне на тима. Ще вземем още нови играчи, само ако намерим такива, които са способни да вдигнат класата на отбора", каза още Илич.

Контролна футболна среща:

ЦСКА - Санфрече (Япония) - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Таиши Мацумото 88
Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Юрген Матай, Мено Кох, Брадли де Нойер, Християн Петров, Жеферсон Телес, Марселино Кареасо, Маурисио Гарсес, Жираир Шагоян, Дюкенс Назон

През второто полувреме в игра влязоха Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков, Тобиас Хайнц, Павел Жабов