0

Ф утболната Битка за Тракия между Ботев Пловдив и Берое Стара Загора започна само с двама българи в стартовите състави – Ивелин Попов за пловдивчани и Божидар Пенчев за гостите.
С хеттрик на Антоан Бароан и гол на Попето Ботев победи с 4:1, трети успех за „канарчетата“ за сезона.

Френският нападател на домакините се разписа на два пъти от дузпа в 35-ата и 70-ата минута, а между двата наказателни удара вкара и красив гол в 47-ата минута.

Джани Политино бе точен за състава на Берое пет минути преди края на срещата, но само минута по-късно Ивелин Попов оформи крайния резултат.

Преди това, в края на първото полувреме Сантиаго Годой от състава на гостите уцели греда, а „заралии“ завършиха двубоя с 10 души на терена, след като вратарят на тима Хуан Пабло Лунгарсо бе изгонен от игра с директен червен картон в 64-ата минута.

В 33-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Антоан Бароан бе препънат в пеналта от единствения български титуляр за Берое Божидар Пенчев. Потърпевшият не сбърка, за да даде аванс на своя тим – 1:0.

Две минути след подновяването на играта през втората част Ботев поведе с 2:0. Антоан Бароан вкара втория си гол в мача с мощен удар от около 22-23 метра.

В 62-ата минута заралии останаха с човек по-малко на терена. Френският нападател на „канарчетата“ бе изведен зад защитата на Берое, вратарят на гостите излезе напред и в опита си да изпревари Бароан игра с ръка извън наказателното си поле, заради което бе изгонен с директен червен картон.

При последвалия пряк свободен удар топката срещна ръката на Енцо Ойос и домакините получиха втора дузпа в мача, която отново бе реализира от Антоан Бароан за 3:0.

В 85-ата минута Берое взе пак реализира почетно попадение чрез Джани Политино, който вкара дебютния си гол с екипа на заралии" след асистенция на Енцо Ойос.

Минута по-късно обаче "канарчетата" вкараха четвърти гол. Капитанът на "жълто-черните" Ивелин Попов напредна през центъра и завърши с прецизен удар от границата на наказателното поле, за да оформи крайния резултат - 4:1.
В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на ЦСКА 1948, до

Първа лига, 12-ти кръг, събота, късен мач:

Ботев (Пловдив) - Берое (Стара Загора) - 4:1 (1:0)

Ст. „Христо Ботев“, Пловдив

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Йонас Тамм, Антоан Конте, Самуел Акере (76 – Уме Емануел), Константинос Балоянис, Джеймс Ето'о, Антонио Перера (83 - Лъчезар Балтанов), Точукву Нади (76 – Янис Карабельов), Фаустас Степонавичус (57 - Реда Рабей), Ивелин Попов, Антоан Бароан (76 – Николай Минков)
Берое: Хуан Пабло Лунгарсо, Густаво Каскардо, Франко Рамос (65 - Родриго Ачинели), Жорди Говеа (50 - Франческо Селесте), Божидар Пенчев (50 - Джани Политино), Сантиаго Годой, Енцо Ойос, Енцо Еспиноса, Едуин Рамос, Тиаго Сейхас, Вини Трибуле (75 - Майк Севайос)

голмайстори: 1:0 Антоан Бароан 35, 2:0 Антоан Бароан 47, 3:0 Антоан Бароан 70-дузна, 3:1 Джани Тума 85, 4:1 Ивелин Попов 87

главен съдия: Ивелин Занев, гр. Русе
червен картон: Хуан Пабло Лунгарсо (Берое) 64
жълти картони: Ивелин Попов, Йонас Тамм, Лъчезар Балтанов (Ботев Пловдив); Франко Рамос, Хуан Пабло Лунгарсо, Тиаго Сейхас, Енцо Еспиноса, Енцо Ойос, Франческо Селесте (Берое)

По-рано днес:

Ботев (Враца) - ЦСКА 1948 - 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Браян Переа 17-дузпа, 1:1 Ивайло Чочев 35-дузпа, 1:2 Ивайло Чочев 90+2