0

Л окомотив (Пловдив) записа шеста поредна победа в Първа лига – с 4:3 като гост на Хебър Пазарджик.

На стадион „Георги Бенковски“ двата тима изиграха мач с обрати и гонитба в резултата, с всичките 7 гола през първото полувреме на странния терен, който след поливането стана непредвидим и предизвика падания в неочаквани моменти с отчайващи намеси на двете защити.

Джовани откри за „смърфовете“ още в 3-ата минута, но играчите на Любослав Пенев стигнаха до пълен обрат само в рамките на няколко минути след два гола на Георги Николов.

Последва нов обрат до 2:3, след като Калоян Костов и Бабакар Дион се разписаха за Локомотив, но минута преди края на редовното време на първото полувреме Георги Николов отново възстанови равенството – 3:3, оформяйки своя хеттрик благодарение на 3 докосвания на топката от играчи на съперника, нагласили му идеално топката да вкара от упор.

Но в добавеното време на първата част обаче Ефе Али вкара четвърти гол за Локомотив, оказал се последен и победен: 4:3 за пловдивчани.

Статистиката показа, че всичките 7 точни удара за първите 45 минути се превърнаха в попадения.

С успеха Локомотив вече има 19 точки и временно излезе еднолично на първата позиция в класирането с 3 точки пред втория Черно море, който обаче е с мач по-малко. Хебър остава четвърти в подреждането с 11 точки в актива си.

Първа футболна лига, седми кръг, петък:

Пирин Благоевград - Ботев Враца              0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Илиан Костов 79-автогол

червен картон: Аймен Суда (Пирин) 17

Хебър - Локомотив Пловдив                    3:4 (3:4)

голмайстори: 0:1 Джовани 3, 1:1 Георги Николов 11, 2:1 Георги Николов 18, 2:2 Калоян Костов 25, 2:3 Бабакар Дион 38, 3:3 Георги Николов 44, 3:4 Ефе Али 45+3