0

А рда постигна първа победа като гост от началото на сезона в efbet Лига. Тимът от Кърджали победи ЦСКА 1948 в Бистрица с 2:1 в мач от 8-ия кръг на първенството.

За гостите точни бяха Феликс Ебоа Ебоа през първото полувреме и Тонислав Йорданов през второто. Дори фамозен гол на Джонатан Перейра в края не бе достатъчен за „червените“.

С успеха отборът, воден от Александър Тунчев, вече има 18 точки и заема 6-ото място в класирането. За ЦСКА 1948 това пък е четвърти шампионатен мач без победа. „Червените“ са на 8-а позиция в подреждането с актив от 14 точки.

Преди срещата двата отбора почетоха с едноминутно мълчание паметта на бившия административен директор на ЦСКА 1948 Емил Коцев, както и на съпругата на един от страничните рефери Мартин Венев - Биляна Петрова. Всички играчи бяха облечени със специални фланелки в памет на Коцев и носеха плакат с неговия лик, а съдиите бяха с тениски и образа на Биляна.

Със специални фланелки бяха почетени скъпи за реферите и за тима от Бистрица хора.