0

А рда Кърджали направи пълен обрат срещу Ботев Пловдив и стигна до успеха с 2:1 в мач от 33-ия кръг от четирите отбора, борещи се за седмото място в крайното класиране на Първа лига.

Уме Емануел изведе „канарчетата“ напред през първото полувреме, но през втората част домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Борис Тютюков и автогол на Йонас Там в края на срещата.

Победата за Арда завърза още повече възела за заветното седмо място, като тимът вече е с 44 точки на деветото място. Ботев е седми с 45, колкото има и осмият ЦСКА 1948, а десетият Славия е с 40.

Това пък беше генералната репетиция за „канарчетата“ преди тазгодишния финал за Купата на България срещу Лудогорец на 15 май на Националния стадион.

В следващия кръг Арда приема ЦСКА 1948, докато Ботев Пловдив гостува на Славия в София