0

А рда (Кърджали) надделя над Славия с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Първа лига и поне временно влезе в топ 6.

Победното попадение е на името на Станислав Иванов, негово първо тази година.

Николай Киров пък постигна първа победа при втория си период в Кърджали като домакин и едва втора след завръщането си в Родопите.

Борис Тютюков откри резултата, а Кристиян Стоянов върна едно попадение за "белите", които са 12-и с 30 точки, но регистрират четвърти пореден двубой без успех и трета загуба в последните 4 кръга (предишните две бяха 1:2 от Локо Пловдив и 0:2 от Левски)..

Домакините от Арда удариха "белите" здраво с два гола в рамките на две минути.

Деян Лозев центрира в 10-ата минута към Чинозо Офор, а ударът на нигерийското попълнение се отби в горната греда.

При добавката Борис Тютюков не сбърка – 1:0.

Минути по-късно Арда удвои, наказвайки грешка при изнасянето на топката. Националът Станислав Иванов получи подаване от Лъчезар Котев, след което изпревари бранител на гостите и пусна топката под плонжа на вратаря Светослав Вуцов.

В 35-ата минута столичани върнаха едно попадение чрез Кристиян Стоянов. Младежкият национал се разписа след пробив и атака от дясно на Ертан Томбак, изведен от Галин Иванов.

За Стоянов това е и първи гол с екипа на Славия в официален мач.

Първа лига, 28-и кръг, събота:

Арда Кърджали – Славия 2:1 (2:1)

Голмайстори: 1:0 Борис Тютюков 10, 2:0 Станислав Иванов 12, 2:1 Кристиян Стоянов 36

Хебър (Пазарджик) - Етър (Велико Търново)    3:0 (1:0)
Голмайстори: 2:0 Марк-Емилио Папазов 17, 78, 3:0 Шейк Диаманка 90+4
червен картон: Георги Александров (Етър) - 70-а минута