0

О т Арда внесоха жалба срещу съдийството на рефера Венцислав Митрев от София, който ръководи срещата им от 5-ия кръг на Първа лига със Спартак Варна, загубена 0:1 край морето. Според кърджалийци бригада ги е ощетила и това е причина те да реагират както с протестно писмо до БФC и Съдийската комисия.

В Арда смятат, че са порязани с 2 неотсъдени дузпи - едната срещу Чинонсо Офор (в 27-ата минута), а другата срещу Станислав Иванов (в 89-ата минута). Отделно бил спестен и червен картон за играч на Спартак Варна за нарушение срещу Станислав Иванов (в 40-ата минута).

Междувременно в Арда се завърна бившият капитан Лъчезар Котев, който разтрогна 3-годишния си договор с руския Химки, след като изигра едва 2 мача там.