0

С лавия победи Монтана с 3:1, а Ботев Пловдив надви новака в румънската Лига 1 Политехника Яш с 2:0 в контролни мачове, играни в Банско.

За „белите“ неофициален дебют начело на тима направи новият им наставник Хосе Мари Бакеро.

Славия излезе напред в резултата в 14-ата минута, когато капитанът Галин Иванов с прецизен удар в далечния ъгъл прониза Алексей Алексиев.

Монтана стигна до изравнително попадение в 79-ата минута, когато Петър Атанасов се възползва от разбъркване във вратарското поле на славистите.

Само три минути по-късно „белите“ си върнаха преднината, след като Емил Стоев реализира дузпа за 2:1.

В добавеното време на срещата Роберто Райчев получи подаване на границата на наказателното поле и шутира към далечния ляв ъгъл, за да оформи крайното 3:1.

За столичани предстоят проверки със Септември София, Крумовград и Политехника Яш в курортния град, а преди началото на сезона отборът ще бъде представен пред феновете в „Овча купел“ със спаринг срещу ЦСКА 1948 II на 8 юли.

Ботев Пловдив пък завърши лагера си в Банско с успех над румънския тим. Мартин Секулич откри за „канарчетата“ в 27-ата минута, а през второто полувреме юношата на клуба Димитър Тонев вкара от дузпа за крайния резултат 2:0.