0

С нов треньор - Тодор Янчев, със сериозно подсилване с нови през януари, сред тях и важни играчи от Локо Пловдив като Карагерен и Бидунга, и с човек повече цяло полувреме ЦСКА 1948 се срина 0:1 срещу Ботев във Враца. За сравнение – при Любо Пенев като треньор, макар и почти цял час с 10 души, „червените“ разцепиха 5:2 врачани в Бистрица в предишния мач за първенство през лятото.

Днес голът отбеляза в 21-та мин. Чавдар Ивайлов, изведен сам срещу националния вратар Наумов.

В 33-ата ЦСКА за втори пореден мач получи дузпи, но за разлика от Алекс Колев в предишната среща с Хебър, този път голмайсторът на първенството Ивайло Чочев изпусна: той би в средата на вратата и Костов спаси.

В края на първото полувреме Диего Фераресо от Ботев бе изгонен за два жълти картони, като остави своите с човек по-малко повече от едно полувреме.

До края на мача домакините се отбраняваха хладнокръвно, вратарят им Костов направи чудеса от храброст, но отрази всички удари на „червените“ с помощ и от гредата.

СТАТИСТИКА:

Ботев Враца - ЦСКА 1948 - 1:0 (1:0)

Ст. „Христо Ботев“, Враца

Ботев Враца: Красимир Костов, Диего Фераресо, Луис Соарес, Антонио Георгиев, Мирослав Маринов (56-Даниел Генов), Браян Переа (56-Марко Мажуга), Меси Биатумуока, Чавдар Ивайлов (90-Мартин Кавдански), Клери Сербер (71-Петко Ганев), Том Рапнуи и Браян Мендоса
Треньор Даниел Моралес

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров (77-Педриньо), Симеон Петров (77-Раян Бидунга), Елитон, Джонатан Соуса, Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев (59-Светослав Диков), Ангел Бастунов (37-Октавио), Георги Русев (59-Бирсент Карагарен), Радослав Кирилов и Евгений Сердюк.

голмайстор 1:0 Чавдар Ивайлов 21

пропусната дузпа: Ивайло Чочев 33 (ЦСКА 1948)

жълт-червен картон Диего Фераресо 44 (Ботев)

жълти картони: Антонио Георгиев, Диего Фераресо, Красимир Костов (Ботев); Симеон Петров и Радослав Кирилов (ЦСКА 1948).
главен съдия: Валентин Железов

Първенство на България по футбол, мачове от 20-и кръг::

голмайстори: 1:0 Чавдар Ивайлов 21
червен картон: Диего Фераресо 44 (Ботев)

по-късно днес:
Пирин (Благоевград) - Левски
Лудогорец (Разград) - Славия

от събота:
ЦСКА-София - Ботев Пловдив - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Дюкенс Назон 10, 2:0 Дюкенс Назон 25, 2:1 Николай Минков 45+2, 3:1 Маурисио Гарсес 47
червен картон: Джеймс Ето'о (Ботев) 90+11

Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Алекс Фернандес 13, 1:1 Тонислав Йорданов 72

Локомотив 1929 (София) - Септември - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Юлиян Ненов 33, 1:1 Атанас Кабов 45+3
червени картони: Александър Любенов (Локомотив Сф) - 15, Антонио Вутов (Локомотив Сф) - 35

в понеделник:
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Варна)

от петък:
Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив) - 5:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Умар Сако 26, 2:0 Преслав Боруков 51, 3:0 Радослав Цонев 59-дузпа, 4:0 Ласана Ндиайе 79, 5:0 Ласана Ндиайе 90+3