0

К расимир Балъков дебютира начело на Локомотив София с победа над Хебър с 2:0 в мач от групата за оцеляване в пейофите на Първа лига. Успехът на столичните „железничари“ ги изкачи на 12-о място с 31 т., а Хебър е 14-и с 30. Това означава, че Етър изпада във Втора лига, тъй като е последен с 14 т., на цели 16 от спасителната зона, 5 кръга преди края.

В Пазарджик "железничарите" откриха резултата още в 10-ата минута, след като Симеон Мечев изведе Стив Траоре с дълго подаване. Халфът се измъкна с хубав финт и матира Дебърлиев.

Десет минути преди края Траоре заби и втория си гол, с което оформи крайния резултат.

В следващия кръг за Хебър предстои гостуване на Ботев Враца, а за Локомотив София – на Етър Велико Търново.