0

С лавия бе най-интересният отбор през зимата от гледна точка на врящата кухня на клуба, в който от всеки връх на четириъгълника – Венци Стефанов – Златомир Загорчич – Галин Иванов – Светльо Вуцов удряше високо напрежение. В крайна сметка „белите“ се разделиха с Галин, Светльо и Чунчуков и продадоха Фабиен на Левски, а на отборът се подсили с пет нови попълнения – Айкут Рамадан, Ивайло Найденов, Досо, Артьом Варганов и Имайло Андонов.

„Подсили“ обаче е напомпан и нереалистичен термин, защото петимата всички те имат изключително периферна роля. Да започнем с дошлия от Левски вратар Ивайло Андонов, който бе част от тройната сделка, включваща Фабиен и Светльо Вуцов. 21-годишният страж не е записал и минута, въпреки че именно на вратата „белите“ изпитват най-сериозните проблеми.

В осемте мача тази година титулярът Ники Кръстев допусна 13 попадения, като успя да запази само веднъж суха мрежа и то само в първия двубоя за годината срещу ЦСКА. Иначе той бе с голяма вина за две от попаденията, с които Левски стигна до късното 3:3,  допусна грешка и при изравнителния гол на Черно море, сбърка и при поражението с 2:3 от Септември. Нито минута не е записал и привлеченият от Волга НН Артьом Варганов, който е на 20 години и играе като централен защитник. 

Срещу бившия си отбор Локо София ще се изправи и левият бранител Ивайло Найденов. „Изправи“ обаче е фигуративно казано, защото Найденов има нищожните 8 минути от началото на сезона, записани в 4 срещи?! Дошлият от Етър Айкут Рамадан скача малко по-високо с общо 68 минути, които са записани в четири срещи, като за този период е записал и 2 жълти картона срещу Берое и Черно море. Най-сериозно е участието на дефанзивния халф Досо, който може да се похвали със 122 минути в четири двубоя. Така петте зимни попълнения на Славия са записали общо 198 минути, което означава, че на всеки се падат по 39 минути за цялата 2025 година.

Нито едно от петте нови попълнения няма роля за представянето на „белите“, което е много силно като игра макар и не толкова добре материализирано като точков актив. Славия играе ярко изразен отборен футбол, изящно моделиран от треньора си Златомир Загорчич, и за разлика от повечето си опоненти от челото като Левски, Лудогорец или ЦСКА не стига до победите благодарение на някоя силна индивидуална изява. „Белите“ надиграха тотално „червените“ в първия си мач за годината, победиха също така Берое и Ботев Пд.

Стигнаха до равен при гостуването на силния тим на Арда и с ЦСКА 1948. Дори и с човек по-малко Славия бе по-силният отбор от Левски, но „сините“ стигнаха до 3:3 след вратарски грешки. „Белите“ заслужаваха и победата над Черно море, но червеният картон и гаф на Ники Кръстев попречиха за трите точки. Със сигурност двубоят със Септември, загубен с 2:3, щеше да се развие по различен начин, ако Владо Николов бе си вкарал дузпата за 1:0.
ХРИСТО ГЕОРГИЕВ