0

Б ерое Стара Загора се наложи с 1:0 над Арда Кърджали в среща от втория кръг на българския футболен елит. Единственото попадение в срещата бе дело на Вини Трибуле в 8-ата минута.

Така футболистите на Густаво Араголаса имат пълен актив от 6 точки след като в предишния кръг обърнаха 2:1 Пирин в Благоевград с 2 гола на камерунската си перла Вини Трибуле.

Берое поведе в резултата още в 8-ата минута на срещата. Трибуле нахлу на скорост в половината на Арда, шутира от наказателното поле, топката се отклони от тялото на Мартин Стойчев и се оплете в мрежата: 1:0.

Гостите от Кърджали помислиха, че са изравнили в 14-ата минута чрез Станислав Иванов, но гол не бе зачетен заради офсайд

Последваха нови възможности за гостите, които бяха пропилени от Иванов, Тунгара и Омар Сако.
В 57-ата минута Майк Севайос пропусна отлична възможност за Берое. Той шутира силно, но топката се отби от левия страничен стълб на Господинов и излезе в аут.

В ответната атака Тунгара прати топката в мрежата на домакините, но отново гол на Арда бе отменен поради засада.

До края на срещата футболистите от Кърджали държаха инициативата и създадоха куп положения. Най-добрата възможност дойде в допълнителното време на двубоя, когато Тунгара намери Боруков в наказателното поле на Берое, но защитник се намеси решително.