0

Фернандо Каранга се завръща на терена за ЦСКА в днешното домакинство срещу Берое. Съперникът изглежда подходящ за отпушването на бразилеца, който още не се е разписал в официален мач след завръщането си в клуба. Срещу Ботев Вр и Черно море му отмениха по един гол, а на „Тича“ беше и изгонен. Поради това пропусна домакинството срещу Арда в четвъртфиналите за Купата на България. Берое обаче е отборът, срещу който Каранга вкара най-много голове по време на първия си престой в ЦСКА. Попаденията му срещу „зелените“ от Стара Загора са 4. Толкова има срещу Черно море, но от по-голям брой игрови минути. А те станаха още повече след злополучния мач във Варна в предишния кръг. Така безспорно с оглед показателите Берое се очертава като най-любимата жертва на Каранга. Любопитно е и това, че дебютът му в България бе точно срещу „зелените“. Той бе на 25 февруари 2017, когато ЦСКА би под Аязмото с 1:0, като тогава той не успя да се разпише. След това стигна до четирите си попадения срещу този съперник, като през декември 2017-а вкара хеттрик за разгрома с 6:0.
Трудното начало на Каранга сега не бива да изненадва, защото по подобен начин се развиха събитията и в началото на първия му период в клуба. Тогава той не вкара в дебютните си 4 мача, а първите му две попадения дойдоха в петия при успех с 3:1 над Черно море.