0

Ш ампионът Лудогорец, който догонва в първенството лидера ЦСКА-София, за малко да цамбурне и то вкъщи срещу Славия, но спаси положението с гол на резервата Нонато с глава в 93-ата мин.

Лудогорец откри рано в 18-ата мин. Чрез Спас Делев, но Тони Тасев изравни от дузпа в 74-ата мин.

Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа бе направил пет промени в стартовия си състав в сравнение с мача срещу Андерлехт в Лигата на конференциите. От първата минута в състава на "орлите" започнаха Оливие Вердон, Доминик Янков, Антон Недялков, Якуб Пиотровски и Спас Делев.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич имаше проблеми със състава, като нямаше пълна група за мача в Разград.

Спас Делев откри резултата в 18-ата минута, след като Доминик Янков центрира по земя, Тиаго пропусна топката, но нападателят зад него вкара със силен удар.

В 30-ата минута Ахмед Ахмедов от Славия нанесе удар, но вратарят на домакините Серджио Падт спаси. В 40-ата минута Светослав Вуцов спаси удар на Янков.

През второто полувреме Славия заигра по-агресивно и това даде резултат. Резервата на "белите" Натан Гасама направи голям пропуск, като отблизо стреля покрай дясната греда.

Славия получи право да изпълни дузпа, след като Антон Недялков фаулира Ертан Томбак, който стигна преди него до топката. Тони Тасев вкара хладнокръвно от наказателния удар.

След това обаче Лудогорец упражни силен натиск в последните минути. Педро Нереси стреля пред наказателното поле, като топката се отби в напречната греда. Друг бразилец - Густаво Нонато вкара победното попадение с глава в третата минута на добавеното време.

Славия остава на четвърто място в класирането, на четири точки от ЦСКА 1948.

Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа призна, че е доволен от трите точки, но не и от начина, по който е играл отборът му.

"Не ми хареса начина, по който играхме. Вярно е, че имахме мач от евротурнирите през седмицата, но играчите трябва да разберат, че първенството е най-важното за тях", бе първият коментар на словенеца.

"Смените, които направих, не се отразиха на играта. Не можем да се оправдаваме с това. За нас важни са всички мачове до края - и срещу Андерлехт, и срещу Левски в следващия кръг. Доволен съм от резервите, които влязоха в игра", каза още треньорът на "орлите".

Треньорът на Славия Златомир Загорчич е доволен от отбора си, въпреки минималната загуба с 1:2 далеч от дома срещу Лудогорец.

„Мога да съм доволен от целия мач. Играхме по начина, по който тренирахме през седмицата. За съжаление не успяхме да запазим равенството, но се случва във футбола. Играхме с много млади играчи днес, така че целта е да продължим по този начин“, започна Загорчич.

„Надявам се да изглеждаме добре и занапред. Днес пак излязохме за победа, но не се получи съвсем. Продължаваме към следващите мачове по този начин“, добави той.

„Доволен съм не само от Чунг. Всички му помагат и той е много добър играч. Останалите млади играчи също направиха добро впечатление. Трябва да продължат по този начин да работят, за да направят добри кариери“, каза още сърбинът.

„Не гледам към липсващите играчи, това е част от футбола. Просто искам всеки един играч да показва самочувствие, когато излезе на терена. Няма да е лесно и срещу Хебър. Ще се подготвим за здрав мач и ще се целим отново в успех“, завърши Загорчич.

Лудогорец - Славия - 2:1 (1:0)

Стадион "Хювефарма Арена", Разград

Лудогорец: Серджио Падт, Антон Недялков, Оливие Вердон, Игор Пластун, Аслак Фон Витри (78 - Пипа), Якуб Пиотровски, Доминик Янков (67 - Густаво Нонато), Кирил Десподов (47 - Бърнард Текпетей), Мануел Шоу, Спас Делев, Игор Тиаго (46 - Матиас Тисера)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович (87 - Валентин Петров), Емил Виячки, Людовик Соарес, Ерол Дост (56 - Владимир Николов), Чунг Тханг До, Тони Тасев, Дарко Тасевски (56 - Натан Гасама), Кристиан Добрев (81 - Роберто Райчев), Ахмед Ахмедов

голмайстори: 1:0 Спас Делев 18, 1:1 Тони Тасев 74-дузпа, 2:1 Густаво Нонато 90+3

Съдия - Никола Попов; асистенти - Иво Колев, Владимир Велев

Жълти картони - Педро Нареси (Лудогорец), Дарко Тасевски, Ахмед Ахмедов, Кристиян Добрев, Владимир Николов, Людовик Соарес, Валентин Петров (Славия)

Първенство на България по футбол, мачове от 20-ия кръг:

Лудогорец (Разград) - Славия - 2:1 (1:0)

Пирин (Благоевград) - Левски - 1:1 (1:1)

Ботев Враца - ЦСКА 1948 - 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Чавдар Ивайлов 21
червен картон: Диего Фераресо 44 (Ботев)
пропусната дузпа: Ивайло Чочев 33 (ЦСКА 1948)

Лудогорец (Разград) - Славия

от събота:
ЦСКА-София - Ботев Пловдив - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Дюкенс Назон 10, 2:0 Дюкенс Назон 25, 2:1 Николай Минков 45+2, 3:1 Маурисио Гарсес 47
червен картон: Джеймс Ето'о (Ботев) 90+11

Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Алекс Фернандес 13, 1:1 Тонислав Йорданов 72

Локомотив 1929 (София) - Септември - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Юлиян Ненов 33, 1:1 Атанас Кабов 45+3
червени картони: Александър Любенов (Локомотив Сф) - 15, Антонио Вутов (Локомотив Сф) - 35

в понеделник:
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Варна)

от петък:
Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив) - 5:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Умар Сако 26, 2:0 Преслав Боруков 51, 3:0 Радослав Цонев 59-дузпа, 4:0 Ласана Ндиайе 79, 5:0 Ласана Ндиайе 90+3