0

С лавия постигна убедителна победа над Берое с 3:0 в първия пролетен кръг на Първа лига. Тони Тасев вкара два гола за "белите", като вторият бе от дузпа, а резервата Владимир Николов оформи класическия успех в края.

Славия откри резултата още в седмата минута. Тогава Денислав Александров проби отдясно и центрира, а пъргавият нападател Тони Тасев с плонж с глава забучи топката в десния ъгъл на вратата на Родриго Ачинели.

В 18-ата минута Ертан Томбак падна в напаказателното поле, след като бе изблъскан в гръб от Енцо Барето.

Съдията Владимир Вълков остана без реакция в първия момент, но бе извикан за изгледа повторение на ситуацията и отсъди дузпа в полза на домакините.

Капитанът на "белите" Галин Иванов пропусна да удвои – той литна вратаря, но уцели страничния стълб и топката се върна в игра.

В 35-ата минута Вълков отсъди втора дузпа за Славия без колебания. Берое изгуби топката в средата на терена, Иван Минчев веднага изведе Тони Тасев, той финтира вратаря Ачинели, който го събори.

Този път Тасев изпълни и безкомпромисно заби втория си гол с шут в центъра на вратата за 2:0.

В 83-ата минута "белите" оформиха 3:0 след комбинация между резервите Кристиян Стоянов и Владимир Николов, завършена от последния с неотразим прехвърлящ удар.

До края Тони Тасев имаше възможност да вкара хеттрик, но отблизо стреля в тялото на излезлия вратар Ачинели.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич остана доволен не само от победата на отбора си, но и от начина, по който играха "белите" срещу Берое.

"Абсолютно заслужена победа, доволен съм. имаше го и това, че рано си вкарахме гола и играхме с повече спокойствие и увереност през всичките 90 минути", бяха първите думи на сърбина, който е бивш национал на България с участие на Европейското първенство през 2004.

"Във футбола спечелването на втората топка е по-рисково от това на първата. Така имаме възможност да атакуваме и да вкараме гол, ако играчът е с лице към топката. Работихме върху това по време на паузата си и се радвам, че днес се получиха някои неща", добави той.

"Доволен съм от всички, които играха, доволен съм и от новите футболисти. Създадохме положения, можеше да вкараме и повече. Новите тепърва ще играят повече", каза още Загорчич.

Първа лига, 21-и кръг, събота:

Славия - Берое - 3:0 (2:0)

Ст. „Александър Шаламанов“, София

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Венцислав Керчев (87 - Куентин Зеедорф), Ерол Дост (58 - Кристиян Стоянов), Иван Минчев, Галин Иванов (77 - Чунг До), Денислав Александров (77 - Емил Стоев), Тони Тасев, Николай Христов (58 - Владимир Николов)

Берое: Родриго Ачинели, Франко Минго, Лучано Скуадроне (53 - Хуан Саломони), Темитопе Акинжонгунла (46 - Виктория Вълков), Енцо Барето, Карлос Алгара, Стефан Гаврилов (46 - Роналдо Камара), Карлос Афестегий, Себастиян Кано, Джани Тума, Вини Трибуле

голмайстори: 1:0 Тони Тасев 7, Тони Тасев 37-дузпа, 3:0 Владимир Николов 83

съдия - Владимир Вълков

асистенти - Красимир Миланов, Георги Минев

жълти картони - Велко Йеленкович, Кристиян Стоянов (Славия), Лучано Скуадроне, Карлос Алгара, Владимир Вълков (Берое)

По-рано в събота:

Крумовград - Ботев (Пловдив) - 2:1 (1:1)
голмайстори:  1:0 Алекс Колев 6, 1:1 Георги Николов 24-дузпа, 2:1 Алекс Колев 90+2-дузпа
червен картон: Дилан Мертенс (Ботев) 90+2'

От 17:00 часа: