0

Ф утболният Ботев (Пловдив) загуби първата си контрола от подготвителния лагер в Дубай. "Жълто-черните" паднаха с 0:2 от полския шампион Легия Варшава. Двубоят бе изгледан от собственика на Ботев Антон Зингаревич. Головете отбелязаха Жозуе Пескуейра (36) и Игор Стрзалек (79). Мачът започна с пропуск в 4-ата минута на Димитър Тонев. Той бе изведен очи в очи с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси отлично и парира удара. Три минути по-късно Ботев направи нов невероятен пропуск. След късо изпълнение на корнер и кратко разиграване прати топката в Димитър Тонев, който прокара топката между защитата и изведе Брахими сам срещу вратаря на Легия. Атакуващият футболист овладя и шутира, но покрай гредата. В 10-ата минута Росолек засече центриране отляво и прати топката в мрежата на Ботев, но нападателят бе в положение на засада. Половин час след началото Маркиньос се пребори за топката в половината на Легия и шутира от границата на наказателното поле, Боруц с нова блестяща изява парира удара. В 36-ата минута Легия излезе напред в резултата. Защитата на Ботев на няколко пъти не успя да избие топката, тя попадна в Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки. До почивката неточни изстрели отправиха Тодор Неделев и Маркиньос. Час игра след първия съдийски сигнал Матеуш Виетеска отправи неточен удар с глава след центриране от корнер. Поради много промени в двата състава, темпото на игра спадна. В 79-ата минута грешка в центъра на терена в състава на Ботев доведе до бърза атака за Легия, при която Игор Стрзалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря за 2:0.
До края Ботев опита да върне поне един гол, но Лъчезар Балтанов и Антоан Бароан не намериха целта. Следващата контрола на Ботев Пловдив е срещу руския гранд Зенит Санкт Петербург.