0

О тборът на Ботев Пловдив загуби с 3:4 от полския елитен Гурник Забже в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. „Канарчетата“ допуснаха три попадения още до 29-ата минута и така на почивката изоставаха с 0:3.

През втората част Фаустас Степонавичус се разписа на два пъти за „жълто-черните“, а между двете му попадения полският тим реализира и четвърти гол. Минута преди края на редовното време на срещата Красиан Колев оформи крайния резултат.

Двубоят се игра на терените на спортен комплекс „Calista” в Белек и бе изгледан на живо от собственика на Ботев Антон Зингаревич. Неофициален дебют за "канарчетата" направи новото попълнение Георги Николов.

Това бе първа проверка за Ботев от подготвителния лагер в Белек и втора контрола по време на зимната пауза след равенството 2:2 срещу Марица Пловдив.