0

Б отев (Пловдив) надви Царско село с 5:0 в контролна среща, провела на стадиона в Коматево. Двата тима започнаха равностойно двубоя, като след първата част резултатът бе само 1:0, а Царско село на няколко пъти пропусна да поведе. През втората част обаче “канарчетата” бяха много по-добри и закономерно вкараха нови 4 гола. Мартин Кавдански си вкара автогол в 39-ата минута, а Тодор Неделев отбеляза фамозен гол в началото на втората част (54). Две попадения на Реда Рабей (66 и 69) и едно на Маркиньос (82) пък оформиха крайното 5:0.

Преди контролата станаха ясни имената на трите нови чуждестранни попълнения в Царско село. Един от тях е защитникът Матео Лукарели, който идва от Парма. Халфът Пиер Зебли е котдивоарец, който за последно е бил в Генк. Третият е Сидни Джало, който единствен не не намери място сред стартовите 11 на „царете“ срещу Ботев.
Дебют направи и новият треньор на Царско село Андреа Сасарини.

В друга контрола Черно море записа успех в третата си проверка от подготовката на отбора за пролетния дял от първенството. Момчетата на треньора Илиан Илиев спечелиха в Балчик срещу местния Черноморец с 3:0. Попаденията за “моряците” реализираха Родриго Вилела на два пъти и Евгений Сердюк. В трети пореден мач пък Илиан Илиев използва два различни състава през двете полувремена.