0

Б отев Враца сложи край на серията си от 6 поредни загуби в шампионата с успех с 2:0 над Локомотив Пловдив в мач от 18-ия кръг. Двубоят се игра при изключително тежките условия на заснежения стадион „Христо Ботев“ във Враца и започна с 15 минути закъснение.

Капитанът на врачани Даниел Генов даде аванс на домакините в 20-ата минута, когато с глава засече центриране на Браян Переа.
В 58-ата минута Марко Мажуга удвои с гол от малък ъгъл, при който Динко Хоркаш изпусна топката и тя влезе в мрежата му.

Локомотив Пловдив пък може да съжалява, тъй като три гола на тима, дело на Петър Андреев, Димитър Илиев и Ангел Лясков, не бяха зачетени заради засади. Заради снега и червеното очертаване на терена в този двубой не можеше да се ползва системата за видеоповторение (ВАР), но страничните съдии бяха адекватни на ситуациите.

С този успех тимът на Христо Янев събраха 13 точки, но остава на предпоследното 15-о място, докато възпитаниците на Александър Томаш продължават да са четвърти с 35 точки в актива си.