0

Б отев Враца прекъсна серията си от седем поредни мача без успех, след като надигра Хебър Пазарджик с резултат 3:2 на стадион „Христо Ботев“ в северозападния град в първия съботен двубой от 26-ия кръг на Първа лига.

Клери Сербер откри в 16-ата, а капитанът Браян Переа удвои от дузпа в 52-ата минута. Стефан Цонков, който извърши нарушението при дузпата, върна едно попадение в 69-ата минута. Переа отново даде аванс от две попадения за домакините с втория си гол в двубоя, отново от бялата точка, в третата минута от добавеното време.

Три по-късно Красиан Колев вкара краси гол от фал, който върна интригата, но за повече просто нямаше време.

В класирането отборът от Пазарджик е на 12-о място с 27 точки актив, а Ботев Враца постигна едва пети успех от началото на кампанията и е на предпоследната 15-а позиция със 17 точки.