0

Левски победи Славия с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов" в най-старото футболно столично дерби от 11-ия кръг на Първа лига.

След изгонването на Фадига още в 23-ата мин. "сините" устискаха с човек по-малко над 70 минути, но не пуснаха гол и записаха шести пореден мач без загуба, като с 22 точки се утвърдиха на третото място.

Лидер е Локомотив Пловдив с 28 точки, а втори е Черно море с 27 точки, но и мач повече.

Славия пък допусна седма поредна загуба и девети последователни мач без успех, като все още няма спечелена точка в четири домакинства от началото на сезона. С актив от едва 4 точки "белите" заемат предпоследната позиция в подреждането.

Асими Фадига беше изгонен след опасно влизане с бутоните в крака на Иван Минчев близо до централния кръг на терена.

Главният съдия Валентин Железов първоначално отсъди само нарушение, но впоследствие прегледа ситуацията на системата за видеоповторения (ВАР) и показа директен червен картон на френския халф.

В 28-ата минута капитанът Галин Иванов прати топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради засада.

Левски беше много близо до откриването на резултата в 32-ата минута. Уелтън нахлу отляво в пеналта и пусна към непокрития Джавад Ел Джемили, който от десетина метра засече, но край целта.

Две минути по-късно "сините" все пак поведоха. Дарлан изведе Роналдо зад гърба на защитата на домакините и той технично прехвърли Светослав Вуцов за 1:0.

В 48-ата минута Левски беше близо до втори гол. Мартин Георгиев не се намеси добре пред наказателното поле на Славия след дълга топка от вратаря Пламен Андреев, Роналдо се измъкна в дясно и стреля от малък ъгъл, но Вуцов изби с крак.
В 51-ата минута Славия пропиля отлична възможност да изравни. Ертан Томбак центрира по тревата от дясно и топката стигна до непокрития Галин Иванов, който от границата на малкия пеналт не успя да я насочи в опразнената врата.

Малко по-късно Цунами стреля право във Вуцов с глава отблизо, но в 54-ата минута Левски все пак удвои преднината си. При контраатака Уелтън нахлу вляво в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 2:0.