0

Л идерът в Първа лига Черно море постигна победа във втората си контрола от подготовката си за пролетния дял от първенството. В първата варненци паднаха 0:2 в Румъния от Фарул.

В мач, игран на стадион „Младост“ във Варна, „моряците“ победиха втородивизионния Черноморец Бургас с 2:0, като и двата гола бяха отбелязани след почивката.

Бразилски пътешественик: Черно море подписа с централен нападател на Манама

В началото на втората част в игра за Черно море влезе прясно привлечения нов бразилски централен нападател Уеслен Жуниор. В 60-ата мин. той бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но се помая и не успя да отправи удар към вратата.

След 9 мин. Атанас Илиев центрира отляво,  Жуниор пое топката на гърди и би, но неточно.

Само 2 мин. По-късно Николай Златев дръпна по крилото отляво и шутира неспасяемо по диагонал за 1:0.

Най-сетне и новият бразилец се отпуши, което ще е балсам за самочувствието му: в 78-ата мин. Уеслен Жуниор от непосредствена близост с добавка вкара за крайното 2:0 за Черно море.

Воденият от Илиан Илиев тим на „моряците“ остава във Варна до събота, 20 януари, а на следващия ден отборът заминава на лагер в Турция до 2 февруари.

Там са планирани контроли със Слован Либерец (24 януари), Днепър 1 (30 януари) и друг отбор на 1 февруари.