0

Р умъния и България завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на стадион „Стяуа“ в Букурещ.

Българските национали бяха равностойни на своя съперник, който след седмица ще започне участието си на европейското първенство в Германия. Играчите на Илиан Илиев не успяха да се възползват от няколкото добри възможности, които се откриха пред тях особено през второто полувреме, когато "трикольорите" играха по-добре.

Вратарят Иван Дюлгеров направи много силен мач, спасявайки дузпа в 51-ата минута.

България и Румъния завършиха без гол в контрола
Румъния България Румъния България Румъния България
22

По този начин серията на България от 5 поредни мача без загуба под ръководството на селекционера Илиан Илиев продължава.

За националите предстои нова визита в контролни мачове, този път срещу Словения на стадиона в Любляна - „Стожице“, като това ще са последните ни проверки преди идните мачове от групата за Лигата на нациите.

С това равенство българският национален отбор продължи тенденцията да не допуска поражение от Румъния, като последното датира от 1989-а година.