0

Ч ерно море загуби първата си проверка на турска земя. Лидерът в efbet Лига записа поражение с 0:1 от Слован Либерец, който заема осмото място във временното класиране на чешкия шампионат. Попадението падна две минути преди края, а негов автор бе Филип Хорски.

Първата част бе равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

В 35-ата минута Росен Стефанов от българския тим получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата. На негово място се появи Влатко Дробаров.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, но в края на мача чехите стигнаха до победата. Хорски стигна до добра позиция за стрелба в 88-ата минута и с премерен удар реализира.

Следващата проверка на Черно море е на 30 януари, като съперник ще бъде украинският Днипро-1, пише gong.bg.