0

Ч ерно море измъкна 2:2 в гостуването на Арда и си подпечата мястото в Първата шестица за плейофите. "Моряците" поведоха в 35-ата минута с дебютен гол за  Мишаел Алвес вкара след асистенция на Умар Сако. Тимът от Кърджали стигна до обрат в рамките на 5 минути.

Ел Мами Тетах изравни в 51-ата, а в 56-ата вкара и втори гол. В 82-ата минута Арда остана с десет души след грубо нарушение на Умар Сако срещу Едгар Пашеко. Черно море изравни в продължението с гол на Матеус. След това варненци удариха и греда.

"Ще видим какво ще правим в Първата шестица. Знаехме, че ще влезем трудно в този мач заради тежките пътувания, които ни се събраха. Първо Враца, а сега нови 7-8 часа", обяви Илиан Илиев, който похвали играчите, които в този мач излязоха като титуляри заради липсата на досегашни такива.

"Имахме много възможности, за да решим този мач. Допуснахме старата си слабост - гол в края", заяви пък Александър Тунчев.