0

Ц СКА очаквано и рутинно победи Хебър във втория кръг от сезона. Мачът обаче ще бъде специален най-вече за един човек – Георги Чорбаджийски. Младият талант от школата на „червените“ отбеляза първия си гол с екипа на тима. Той покачи на 3:0, след като бе изведен отлично от Марселино Кареасо.

Освен че авторът на попадението завинаги ще помни този двубой, фактът че се разписа го прати и в историята. Причината е, че той стана част от петата двойка братя, които са вкарвали голове в официални мачове за ЦСКА.

Припомняме, че брат му Божидар в 6 сезона бе част от „червените“, в които изигра 140 двубоя и вкара 9 гола. Той дълго време дори беше капитан на тима и любимец на феновете.

Първата двойка братя с попадения за „армейците“ става факт в началото на 60-те. Тя се състои от една от най-големите легенди на клуба и на българския футбол като цяло – Иван Колев, както и 12 години по-младият му брат Тодор.

Кои са останалите братя - четете в днешния брой на в. "Мач Телеграф"