0

Ц СКА 1948 победи с 1:0 Арда в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Елитон вкара единствения гол в мача в 70-ата минута. Преди това попадение на Арда бе отменено заради засада. ЦСКА 1948 завърши с 10 души след червен картон на Реян Даскалов.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата Петър Жеков, който почина преди няколко дни. На трибуните на стадиона в Бистрица бе националният селекционер Младен Кръстаич.

В Бистрица при много силен вятър ЦСКА 1948 удари 1:0 Арда с гол след корнер (ГАЛЕРИЯ)
ЦСКА 1948 Арда Бистрица ЦСКА 1948 Арда Бистрица ЦСКА 1948 Арда Бистрица
101

Арда стигна до първия по-опасен удар в мача. Радослав Цонев стреля, но топката мина покрай вратата. В 31-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов спаси удар на Умар Сако. В края на първото полувреме домакините имаха шанс да поведат. Октавио стреля, но ударът бе блокиран. Топката стигна до Бирсент Карагарен, който не уцели вратата.

Арда стигна до гол малко след началото на второто полувреме. Алекс Петков засече с глава центриране на Цонев от фаул, но голът бе отменен заради засада след проверката на ВАР. Малко след това Петков получи нова възможност, но Наумов успя да избие топката. ЦСКА 1948 стигна до гол в 70-ата минута. Георги Русев центрира от корнер, а Елитон бе изпуснат от защитата и се разписа с глава.

Пет минути преди края на редовното време домакините останаха с 10 души. Реян Даскалов бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение в средата на терена. В продължението гостите бяха близо до гол. Илия Юруков стреля, но топката мина покрай вратата.

ЦСКА 1948 – Арда Кърджали            1:0 (0:0)

Стадион "Витоша", с.Бистрица: 75 зрители

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Райън Бидунга, Елитон, Реян Даскалов, Ангел Лясков, Джонатан, Октавио (67-Светослав Диков), Бирсент Карагерен (67-Марио Топузов), Евгений Сердюк (57-Георги Русев), Ивайло Чочев, Радослав Кирилов (89-Ангел Бастунов);

Треньор Тодор Янчев

Арда Кърджали: Анатоли Господинов, Умар Сако, Деян Лозев (57-Джунейт Али), Милен Желев, Абубакар Тунгара, Светослав Ковачев (73-Станислав Иванов), Алекс Петков, Радослав Цонев (82-Жуниор Палмареш), Илия Юруков, Иван Тилев (46-Иван Коконов), Преслав Боруков (73- Ласана Н'диайе);