0

Ц СКА 1948 победи сръбския гранд Партизан Белград с 2:0 в престижна контрола в сръбската столица.

Светослав Диков даде аванс на българския тим в 34-ата минута, оползотворявайки отлично центриране на Бирсент Карагарен. Диков отбеляза второ попадение в 54-ата минута с прецизен удар в далечния ъгъл при разбъркване след ъглов удар.

Момчетата на Тодор Янчев трябваше да срещнат „гробарите“ по време на зимния си лагер в Турция, но двубоят пропадна заради некоректно отношение на организаторите, а двата клуба се разбраха за нов мач.

Съвсем до скоро сърбите участваха в европейските клубни турнири, като отпаднаха в плейоф на Лигата на конференциите от молдовския Шериф Тираспол.

След паузата за националните отбори третият във временното класиране в България гостува в Кърджали на Арда в четвъртфинален мач за Купата на България на 5 април. Пет дни по-късно „червените“ подновяват ангажиментите си в първенството с домакинство на Ботев Пловдив.