П оследните неприятни последствия от наказанието на ЦСКА, наложено в края на миналия сезон, вече са на приключване.

„Червените“ ще приемат Берое в Благоевград.

Това обаче не би трябвало да ги спре за успех над „зелените“ от Стара Загора.

Статистиката показва, че ЦСКА никога не е губил домакинство извън София.

В провинцията „червените“ са посрещали 8 пъти своите гости. В тези мачове имат 5 победи и 3 равенства. Специално срещу Берое те вече имат едно такова домакинство. То се игра през лятото на 2009 година в Сливен и бе спечелено категорично с 3:0. Точни за ЦСКА тогава бяха Коста Янев, Йордан Тодоров и Иван Иванов.

Конкретно от Благоевград, ЦСКА също има хубави спомени. Там изигра и двата си мача срещу Беласица през сезон 2008/09. В първия кръг бе домакинството, което бе спечелено с 1:0 с гол на Евгени Йорданов. Това бе и първи домакинство в провинцията в историята.

Веднъж пък ЦСКА бе „домакин“ на стадиона на съперника си. Това стана в последния кръг на сезон 2008/09, когато победи с 2:1 Локомотив Мездра в Мездра.

За последно „червените“ домакинстваха извън София на 15 май 2023 година. Тогава те приеха Черно море на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик и победиха с 2:0. И спечелиха с 2:0 с голове на Маурисио Гарсес и Джонатан Линдсет. Мач, който се запомни и с тежката контузия на Брадли Де Нойер, който влезе на почивката и в 53-ата минута бе принудително заменен.

Най-далечната точка, в която ЦСКА за всеобщо учудване бе домакин, бе в Каварна през март 2011. Тогава „червените“ победиха край морето Видима-Раковски с 1:0 с гол на Спас Делев.