0

С резила срещу Пирин ЦСКА направи нещо, което не се бе случвало от 67 години в историята на клуба. „Червените“ паднаха от „орлетата“ с 1:2, а със същия резултат загубиха и предишното си домакинство в Първа лига срещу Локомотив Пд. Справка в статистиката показа, че има само един случай, в който „армейците“ са губили две поредни домакинства срещу провинциални отбори. И той датира от далечната 1957 година. Дори и тогава обаче положението не е било толкова тежко, колкото е сега, защото в крайна сметка ЦСКА става шампион и има един от най-силните състави в историята си. Пораженията, също както и двете сега, са с един и същ резултат. През настоящия сезон те са с по 1:2, а тогава с по 0:1. Най-напред още във втория кръг от шампионата (по онова време пролетният полусезон е по-ранният от двата) ЦСКА губи на 21 март от Спартак Пд с 0:1. Това се случва след автогол на Никола Ковачев-Тулата в 62-ата минута.

В четвъртия кръг на 5 април „червените“ падат и от Миньор Пк с 0:1. Голът за перничани вкарва бившото крило на Левски и Локомотив Сф – Петър Аргиров. Както вече споменахме тези поражения не се оказват фатални и по-късно през сезона „червените“ стават шампиони след голяма борба с Локомотив Сф, като изпреварват „червено-черните“ с една точка в крайното класиране.